Doradca podatkowy egzamin ustny – gratulacje dla Pani Elżbiety

Doradca podatkowy egzamin ustny

Kolejny sukces egzaminacyjny!

W ostatnim dniu styczniowych egzaminów ustnych na doradcę podatkowego mamy ogromną przyjemność pogratulować Pani Elżbiecie pozytywnego wyniku egzaminacyjnego (45 pkt.)! Bardzo cieszymy się z sukcesu Pani Elżbiety i mamy nadzieję, że spotkają ją kolejne – tym razem na ścieżce zawodowej doradcy podatkowego. Trzymamy za Nią kciuki i życzymy wielu pomyślności. 🙂 Pani Elżbieta podzieliła się z nami nie tylko radosną informacją, ale także pytaniami egzaminacyjnymi i licznymi uwagami. 

Doradca podatkowy egzamin ustny – zestaw egzaminacyjny

Oto szczęśliwy zestaw egzaminacyjny Pani Elżbiety:

  1. Rozporządzenie – to ze źródeł prawa.
  2. Aport wniesiony przez osobę prawną do spółki jawnej – analiza.
  3. Podatnik podatku VAT wyświadczył usługę doradztwa w zakresie działalności gospodarczej na rzecz podatnika wartości dodanej w Niemczech – prawo materialne, podatek VAT.
  4. Warunki, które należy spełnić dla utworzenia grupy kapitałowej.
  5. Kto może reprezentować podatnika w czasie postępowania.
  6. Kontrola dłużnika wierzytelności.
  7. Wynagrodzenie artystów i sportowców w typowej umowie UPO.
  8. Zakres stosowania środków przymusu i broni palnej.
  9. Zmiana roku obrachunkowego. Spółka dokonała zmiany roku obrachunkowego od 03 do 02 następnego roku i dokonała zamknięcia ksiąg po dwóch miesiącach na 28.02.20XY. (…) Dokonaj oceny.
  10. Organy KIDP wymienić i omówić.

Doradca podatkowy egzamin ustny – spostrzeżenia

Przedstawiamy również kilka cennych uwag Pani Elżbiety względem egzaminu ustnego. 🙂

  • Przygotowanie do egzaminu to ogromny nakład pracy nie tylko ze strony zdającego, ale niejednokrotnie i całej najbliższej rodziny. Tak było w przypadku Pani Elżbiety, której mąż okazał wielkie wsparcie przejmując jej obowiązki (ze strony redakcji wielkie brawa dla wspaniałego Męża! 🙂 ).
  • Do egzaminu trzeba być znakomicie przygotowanym ze wszystkiego, nie tylko z obowiązkowych trzech działów: Źródła prawa, Analiza, Doradztwo. W pozostałych 7 pytaniach może pojawić się cokolwiek z pozostałych zagadnień. Mimo szczegółowych analiz wielu zestawów pytań, Pani Elżbiecie nie udało się odnaleźć prawidłowości, na pojawienie się których zagadnień jest większa bądź mniejsza szansa – trzeba po prostu być gotowym na wszystko.
  • Komisja Egzaminacyjna była jak zwykle bardzo enigmatyczna – nie przerywała, nie pytała, nie dopowiadała, jedynie patrzyła i słuchała.
  • Na koniec warto zwrócić szczególną uwagę na metodologię nauki Pani Elżbiety, bowiem jest ona bardzo ciekawa. 🙂 

    Uczyłam się całymi godzinami rozmawiając przez telefon z jedną z koleżanek, która również się przygotowuje do egzaminu. System był taki: ona czytała odpowiedź, potem ja i odpowiadałam. Przy powtórkach system był inny – jedna pytanie, druga odpowiedź i na zmianę. 🙂 Bardzo ważne jest, aby przy nauce głośnio odpowiadać na pytania. 

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy! 🙂

Teraz nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na ustne egzaminy lutowe. Przypominamy, że odbędą się one od 20 do 24 lutego 2017 r. Przypominamy również, że maju egzaminy nie odbędą się wcale, a w kwietniu będzie miała miejsce zmiana pytań, które będą obowiązywać wszystkich zdających egzamin ustny po wejściu w życie nowej uchwały. 

Egzamin na doradcę podatkowego