Ruszamy z wyzwaniem 140 dni do egzaminu ustnego

Egzamin ustny na doradcę podatkowego

Rozpoczynamy nasze wyzwanie w 140 dni do egzaminu ustnego na doradcę podatkowego. Zapraszamy!

Cel i istota wyzwania

Co tydzień, w sobotę wieczorem otrzymywać będziecie Państwo partię materiału do opanowania. Materiały będą udostępnione na naszym blogu, każdemu etapowi wyzwania poświęcony zostanie jeden post, w którym znajdziecie wspomnianą już listę pytań do opanowania, wskazówki i inne przydatne materiały. Posty będą zabezpieczone hasłem, które przekażemy w mailu. Pierwsze hasło, które posłuży do otwarcia wpisu to 0110.

Zapamiętaj!

Zadania do opanowania będą publikowane w każdą sobotę o godzinie 21.05.

Do otwarcia artykułu na blogu potrzebne będzie hasło. Nasze pierwsze hasło to 0110. Otworzysz nim artykuł przygotowany na najbliższą sobotę (03.10.2020). O zmianie hasła informować będziemy mailowo.

Istotą wyzwania jest codzienna praca nad zadanymi na dany dzień pytaniami. Nie dążymy do perfekcji. Naszym zadaniem jest syntetyczne opanowanie materiału, identyfikujemy kilka, kilkanaście kluczowych informacji i je zapamiętujemy. Na tym etapie budujemy bazę wiedzy, jej szkielet.
Pamiętaj, że największym grzechem, który możesz popełnić w tym wyzwaniu to brak systematycznej pracy. Nie jest grzechem nieperfekcyjne opanowanie materiału, grzechem jest odpuszczenie codziennej nauki. Pamiętajcie o tym!

Przygotowanie do pracy nad wyzwaniem

Do naszego wyzwania mogą dołączyć wszyscy, niezależnie od tego z jakich materiałów się uczą.

W tym miejscu podpowiadamy jak efektywnie pracować z podręcznikiem Podatkowej Oficyny Wydawniczej, czyli piszemy o wyższości luźnych kart nad formą spiętą.

Przygotuj następujące materiały:

  • 2 teczki wiązane (wiesz, takie zwykłe teczki :));
  • 2 segregatory.

Nasze materiały (ten budzący grozę karton z pytaniami) schowaj gdzieś głęboko w szafie. Nie chcemy, aby nas rozpraszał.

Opisz teczki i segregatory w następujący sposób:

Teczka 1Moje zadanie na dzisiaj
Teczka 2Moja praca w tym tygodniu
Segregator 1Powtórki
Segregator 2To już umiem 🙂

Rola teczek i segregatorów

Teczka 1 Moje zadanie na dzisiaj

W teczce 1 Moje zadanie na dzisiaj trzymasz pytania przeznaczone do nauki na dany dzień oraz pytania do powtórzenia. Teczka jest Twoim wiernym towarzyszem w życiu codziennym :).

Teczka 2 Moja praca w tym tygodniu

Teczka 2 Moja praca w tym tygodniu służy do przechowywania pytań przeznaczonych do nauki na danym etapie wyzwania. Uzupełniamy ją w niedzielę o zadane do nauki pytania, czyli bierzemy listę opublikowaną na blogu, wyciągamy z szafy karton i segregujemy pytania. Do tej teczki wkładamy również pytania przeznaczone do powtórek.

Segregator 1

Segregator 1 Powtórki jest bardzo ważny. Korzystanie z niego jest równie ważne jak codzienna praca nad nowymi pytaniami. Segregator musi mieć 20 zakładek (np. w postaci ułożonych poziomo stron A4) opisanych w następujący sposób:
Tydzień 1,
Tydzień 2,
(kolejne tygodnie)
Tydzień 19,
Tydzień 20.
Po upływie każdego tygodnia wyzwania rozpakowujesz pytania z teczki 2, decydując, w którym tygodniu wyzwania zechcesz je powtórzyć. Niestety bez powtórek nasza nauka i wysiłek nie przyniosą efektów.

Segregator 2

Segregator 2 To już umiem 🙂 będzie naszym najukochańszym segregatorem :). Wkładamy do niego pytania, które mamy już opanowane i jesteśmy pewni, że nie wymagają one powtórek.

Twój system pracy nad wyzwaniem

Zaprezentowany system pracy, nazwijmy go teczkowo-segregatorowym, jest spójny i pozwala na sprawne zarządzanie nauką. Jesteśmy przekonani, że pozwoli na efektywną pracę.
Będziemy wdzięczni jeżeli podzielisz się przemyśleniami na jego temat. Akceptujesz w całości? Wprowadzisz modyfikacje? A może masz jakiś swój sprawdzony system nauki? Pisz śmiało w komentarzach.

Uwaga! Zadanie w pierwszym dniu wyzwania (01.10.2020)
Opiszę jak będzie wyglądał mój system nauki. Wymagana jest forma pisemna. Można pisać w komentarzach, albo jeśli taka wola przesłać na kontakt@podatkowaoficyna.pl.
Grunt to mieć plan! 🙂

Praca na pierwszy tydzień wyzwania

W tym miejscu w czwartek 1 października znajdziesz zadania przeznaczone na pierwszy etap pracy, czyli na piątek i sobotę. Rozpoczynamy łagodnie, lekką rozgrzewką i nieco ekscentrycznie, bo od podatku od kopalin. Uprzedzając pytania, tak kopaliny bywają na ustnym. 🙂

PYTANIA DO OPANOWANIA 1 ETAP (kliknij po zadanie)

Do zobaczenia w sobotę  trzeciego października o godzinie 21.05. Będzie  czekało nowe wyzwanie.  Pamiętaj, że artykuł na blogu otworzysz hasłem 0110.