Termin egzaminu pisemnego na doradcę podatkowego – jesień 2013 r.

Termin egzaminu pisemnego na doradcę podatkowego – jesień 2013 r.

Termin egzaminu pisemnego na doradcę podatkowego w sesji jesiennej 2013 r. 

został ustalony przez Państwową  Komisję Egzaminacyjną do Spraw Doradztwa Podatkowego na

 6, 7, 8 listopada 2013 r. 

30 sierpnia 2013 r. zamknięto listę osób zakwalifikowanych na listopadowe egzaminy pisemne na doradcę podatkowego. Oznacza to, że wszystkie wnioski, które wpłynęły po tej dacie, zostaną zakwalifikowane do egzaminu na kolejny wyznaczony termin.

Kiedy kolejny termin egzaminu pisemnego na doradcę podatkowego?

Określenie “kolejny wyznaczony terminy” jest enigmatyczne i stanowi źródło licznych domysłów.  Czy termin egzaminu pisemnego na doradcę podatkowego zostanie wyznaczony na styczeń/luty 2014 r. (przypomnijmy, że w tych miesiącach egzamin pisemny były przeprowadzany w roku 2013), czy też termin zostanie przesunięty na wiosnę 2014 r? Jak wskazuje praktyka, Komisja Egzaminacyjna poda następny termin egzaminu pisemnego na doradcę podatkowego po ogłoszeniu wyników z jesiennego sprawdzianu. Wyznaczenie terminu egzaminu pisemnego na doradcę podatkowego na pierwsze dni stycznia 2014 r. byłoby niekorzystne dla kandydatów. Przypomnijmy, że egzaminy dla doradców podatkowych zdaje się według stanu prawnego na dzień przystąpienia do sprawdzianu.  Liczne zmiany w przepisach prawa podatkowego wprowadzane na przełomie roku musiałyby być uwzględnione w odpowiedziach egzaminacyjnych. Przełożenie terminu egzaminu pisemnego na doradcę podatkowego na termin późniejszy, wiosna 2014 r., również mogłoby przysporzyć zdającym kłopotów, gdyż mogłoby zbiec się z terminem wejścia w życie ustawy deregulacyjnej dostęp do zawodu doradcy podatkowego. Ustawa deregulacyjna, pozostawiająca zawód doradcy podatkowego na liście zawodów regulowanych, wprowadzi pewne zmiany w przeprowadzaniu egzaminów. Należy się spodziewać, że opóźni ona wyznaczenie nowego terminu egzaminu pisemnego na doradcę podatkowego. Jak zapewne widać, można spekulować odnośnie terminu egzaminu pisemnego na doradcę podatkowego jeszcze długo. 🙂 Ale czy warto? Komisja wyznaczy termin egzaminu pisemnego na doradcę podatkowego według własnych kryteriów. Nie mamy na to wpływu i chyba nie warto czekać na oficjalne komunikaty – czas ucieka!

Co dalej?

Niezależnie do wyznaczonego terminu egzaminu pisemnego na doradcę podatkowego warto już dzisiaj rozpocząć naukę. Materiału do oponowanie jest bardzo dużo i warto go dobrze się go nauczyć. Oficjalny komunikat Państwowej Komisji Egzaminacyjnej dotyczący ustalenia terminu egzaminu pisemnego dla doradców podatkowych. Termin egzaminu pisemnego na doradcę podatkowego jesień 2013

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *