Jak przygotować się do egzaminu ustnego na doradcę podatkowego?

Rozpoczynasz naukę do egzaminu ustnego na doradcę podatkowego i nie wiesz, jak dobrze się do tego zabrać? Nie martw się, mamy dla Ciebie cenne wskazówki, jak przygotować się do egzaminu ustnego na doradcę podatkowego. 🙂

Po pierwsze zachęcamy do zapoznania się z wpisem, w którym prezentujemy różne podejścia do nauki do egzaminu ustnego, rozkłady czasowe, sztuczki mnemotechniczne: Jak zdać egzamin ustny na doradcę podatkowego i nie zwariować.

Jeżeli po tej lekturze nadal nie będziesz pewien, którą metodę obrać, zachęcamy do przetestowania, jak szybko przyswajasz informacje. Jak to zrobić?

Jak przygotować się do egzaminu ustnego na doradcę podatkowego?

Poniżej prezentujemy przykładowy zestaw pytań, który pojawił się na egzaminie ustnym jednego z naszych czytelników. Zapoznaj się z nim, zanotuj. By nieco ułatwić Ci zadanie, zamieszczamy 2 pierwsze odpowiedzi. Z pozostałymi zapoznasz się korzystając z naszego podręcznika. 🙂

  1. Utrata mocy przepisu prawa.
  2. Analiza porównawcza treści faktur VAT dokumentujących dostawę książek i dostawę złomu.
  3. Szczególne regulacje dotyczące obniżania podatku od towarów i usług należnego o podatek naliczony w przypadku wydatków związanych z pojazdami samochodowymi.
  4. Wspólnotowy system zwolnień celnych.
  5. Jakie zachowania związane z organizacją gier i zakładów wzajemnych podlegają karze na podstawie przepisów Kodeksu karnego skarbowego?
  6. Kiedy możliwa jest zmiana zasad (polityki) rachunkowości oraz jakie są obowiązki jednostki, która dokonała takiej zmiany? Jak rozliczane są skutki zmian zasad (polityki) rachunkowości?
  7. Stosowanie procedury strzeżenia towarów w ramach kontroli celno-skarbowej.
  8. Krajowy system teleinformatyczny służący do obsługi przemieszczania wyrobów akcyzowych z zastosowaniem procedury zawieszenia poboru akcyzy.
  9. Wymienić jednostki zobowiązane do badania i ogłaszania sprawozdań finansowych w myśl przepisów ustawy o rachunkowości.
  10. Warunki korzystania z opodatkowania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.

Następnie naucz się wszystkich zaprezentowanych pytań. Odnotuj w kalendarzu, kiedy rozpocząłeś naukę oraz kiedy ją zakończyłeś. Zwróć uwagę, które pytania sprawiły Ci największą trudność. Dzięki temu będziesz mógł lepiej określić, ile tak naprawdę potrzebujesz czasu na naukę do egzaminu ustnego na doradcę podatkowego, a także na które działy musisz położyć szczególny nacisk. By dokładnie rozplanować naukę, zapoznaj się również z obowiązującym wykazem pytań. Obecnie – na dzień 18 września 2017 r. – jest to 879 zagadnień

Nie odkładaj nauki na później!

Na koniec przypominamy, że z licznych relacji naszych czytelników, którzy egzamin na doradcę podatkowego mają już za sobą wynika, że nie należy odkładać nauki do egzaminu na czas po zdanym egzaminie pisemnym! Należy ją rozpocząć odpowiednio wcześniej, by w rocznym okresie na zdanie egzaminu ustnego zapewnić sobie możliwość podejścia do egzaminu przynajmniej 3 razy. Jeżeli jednak zdecydujesz się na naukę po zdanym egzaminie pisemnym, przygotuj się na wzmożony wysiłek intelektualny.

 

 

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *