10 etap przygotowań do egzaminu ustnego na doradcę podatkowego

10 etap przygotowań do egzaminu ustnego na doradcę podatkowego

10 etap wyzwania przygotowującego do egzaminu ustnego na dp – to brzmi dumnie

Jako motto 10 etapu przygotowań do egzaminu ustnego na dp wybraliśmy hasło:

Dąż do postępu, a nie do doskonałości.

Ma ono przypominać, że naszym cele jest opanowanie materiału do egzaminu na doradcę podatkowego, a nie perfekcyjne nauczenie się wszystkiego. Pracujemy tak intensywnie jak się tylko da i przerabiamy regularnie zadany materiał. Na tym etapie przygotowań to wystarczy.

W 10 etapie przygotowań egzaminacyjnych rozstajemy się z działem 5a, rozpoczynamy i kończymy dział 6 Prawo celne oraz zahaczamy o kilka pytań z działu 8 Prawo karne skarbowe.

Najbliższe plany w przygotowaniach do egzaminu ustnego na dp

Po pierwsze, jako że święta przed nami, oficjalnie ogłaszamy przerwę świąteczną w przygotowaniach do egzaminu na doradcę podatkowego w dniach 23-27 grudnia. Zalecamy w tym okresie powtórki materiału.

Po drugie, w pierwszych dniach świątecznego tygodnia tj, w poniedziałek i wtorek (21-22 grudnia) będziemy uczyli się bardzo przyjemnego działu jakim jest prawo dewizowe (dział 7). Dział miły i nieabsorbujący, w sam raz na świąteczną krzątaninę. 😊

A po trzecie, w następnym tygodniu rozpoczynamy dział 3 Podstawy międzynarodowego i wspólnotowego prawa podatkowego. I tutaj, z pomocą przyjdzie nam Pani Katarzyna Zadroga i jej webinarium na którym omówimy wszystkie pytania z tego obszaru, w tym pytania z działów 2 Analiza podatkowa i działu 4d Podatek dochodowy od osób prawnych.

Warto dołączyć. Rozmawiać będziemy m.in. umowach o unikaniu podwójnego opodatkowania, podatku u źródła, implementacji dyrektyw do polskiego porządku prawnego. Pracować będziemy na  aktach prawnych oraz na specjalnie przygotowanych materiałach szkoleniowych. Uwaga! Webinarium rozpocznie się od krótkiego wprowadzenia w problematykę międzynarodowego i wspólnotowego prawa podatkowego.

Bilety w cenie 250 zł za cykl 7 spotkań (około 8-10 godzin merytorycznej pracy) do nabycia tutaj:

Szczegółowe omówienie szkolenia znajdziecie tutaj:

Czas rozpocząć 10 etap przygotowań do egzaminu na doradcę podatkowego. 🙂

2 comments

 1. Michał says:

  Dzień dobry,
  czy pytania będą poprawione zgodnie z sugestiami Pani Agnieszki? Proszę o informację, bo w tej chwili trudno zdecydować, czy kontynuować wezwanie, czy też ułożyć sobie plan samemu.
  Serdecznie pozdrawiam:-)

  • JM says:

   Panie Michale,
   odezwaliśmy się do Pani Agnieszki mailowo. Proponujemy pozostawić etap 10 za sobą i pochylić się nad pytaniami z etapu 11.
   Ewentualne korekty wprowadzimy na zakończenie wyzwania. Tym bardziej, że stoi przed nami zadanie polegające na aktualizacji pytań do stanu prawnego 2021.
   Pozdrawiamy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.