Sukces na egzaminie ustnym na doradcę podatkowego. Brawo Pani Karolino!

Sukces na egzaminie ustnym na doradcę podatkowego.

Jesteśmy niezmiernie dumni z sukcesu naszej czytelniczki Pani Karoliny, która dzisiaj zdała egzamin ustny na doradcę podatkowego ze znakomitym wynikiem 51 punktów. Warto podkreślić, że tak wysoka ocena uzyskana została przy pierwszym podejściu do egzaminu

Pani Karolina przesłała nam zwycięski zestaw pytań:

  1. Rola umów międzynarodowych w prawie podatkowym.
  2. Hybrydyzacja przy planowaniu podatkowym.
  3. Transgraniczne usługi niematerialne – zasady opodatkowania.
  4. Organy KAS.
  5. Opodatkowanie usług taksówek.
  6. Zakres podmiotowy i przedmiotowy kontroli podatkowej.
  7. Podatek tonażowy.
  8. Środki egzekucyjne w postępowaniu egzekucyjnym.
  9. Aktywa z tytułu odroczonego podatku dochodowego.
  10. Podstawy działania samorządu doradców prawnych.

Kilka pomocnych rad w osiągnięciu sukcesu na egzaminie ustny na dp

Nasza czytelnicza chciałaby się podzielić ze zdającymi takim oto przemyśleniem: myślę, że jeżeli chodzi o ten egzaminu naprawdę ważne jest to, żeby zachować spokój i rzeczowo odpowiedzieć na pytania. Zdaniem Pani Karoliny ważne jest, aby odpowiadać pewnie i płynnie, a odpowiedzi nie muszą być bardzo rozbudowane.  

Nasza bohaterka podkreśla, że spotykała się z się z wieloma zdaniami kolegów z branży, że tego nie da się zdać za pierwszym razem i że czasem można i godzinę odpowiadać i się nie uda. Zdaniem naszej czytelniczki takie opinie są niezasadne, bo naprawdę jak się spokojnie podejdzie do tematu to jest do zdania. 

W przypadku Pani Karoliny spokojne podejście do tematu oznaczało dwa miesiące przygotowań. Pierwszy miesiąc polegał na czytaniu materiałów, a drugi na powtarzaniu zdobytej wiedzy. Z przesłanej nam relacji wynika, że nasze materiały zostały przeczytane trzy razy.

Pani Karolino, bardzo serdecznie dziękujemy za przesłaną relację. Jesteśmy przekonani, że będzie bardzo pomocna dla osób przygotowujących się do egzaminu pisemnego na doradcę podatkowego. Jeszcze raz gratulujemy sukcesu egzaminacyjnego i stylu w jakim go osiągnięto. Wszystkiego dobrego w nowej drodze zawodowej. 😊

Co sądzicie o pytaniach Pani Karoliny? Czy byłby to Wasz wymarzony zestaw? 

Jeżeli chcesz się zainspirować historiami sukcesu naszych czytelników kliknij tutaj. 

A jeżeli chcielibyście się podzielić swoimi sukcesami lub porażkami, piszcie śmiało na kontakt@podatkowaoficyna.pl

2 thoughts on “Sukces na egzaminie ustnym na doradcę podatkowego. Brawo Pani Karolino!”

  1. „Nasza bohaterka podkreśla, że spotykała się z się z wieloma zdaniami kolegów z branży, że tego nie da się zdać za pierwszym razem i że czasem można i godzinę odpowiadać i się nie uda. Zdaniem naszej czytelniczki takie opinie są niezasadne, bo naprawdę jak się spokojnie podejdzie do tematu to jest do zdania. ”

    Nie podzielam opinii Pani Karoliny. Oczywiście, że można odpowiadać godzinę i nie zdać egzaminu. Z drugiej strony oczywiście, można zdać egzamin za 1 razem ale to są przypadki może nie incydentalne, ale co najmniej rzadkie.
    Statystki nie klamia – http://www.podatki.abc.com.pl/doradca-podatkowy/czytaj/-/artykul/duze-zainteresowanie-zawodem-doradcy-podatkowego.
    Ustny ogolnie zdaje 30% zdajacych ale to dotyczy ogolnie tych ktorzy zdali egzamin a nie tych ktorzy zdali za 1 razem. Egzamin ustny jest bardzo trudny i duzo zalezy od wylosowanego zestawu pytan ktore sa roznia skala trudnosci. Nie bez znaczenia jest takze sklad komisji.

  2. W przypadku Pani Karoliny spokojne podejście do tematu oznaczało dwa miesiące przygotowań. Pierwszy miesiąc polegał na czytaniu materiałów, a drugi na powtarzaniu zdobytej wiedzy. Z przesłanej nam relacji wynika, że nasze materiały zostały przeczytane trzy razy.

    Pani Karolino, bardzo serdecznie dziękujemy za przesłaną relację. Jesteśmy przekonani, że będzie bardzo pomocna dla osób przygotowujących się do egzaminu pisemnego na doradcę podatkowego.
    No to w końcu chodzi o pisemny czy ustny.. bo zgłupiałam. Bo jeśli Pani Karolina czytała 3 raz materiały i przygotowywała się tylko 2 miesiące to według mnie nie realne na ustny..

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *