Egzamin pisemny na doradcę podatkowego Jesień 2023

Kopia – Grafiki blog (500 x 500 px)

Tradycyjnie otwieramy podwoje naszego bloga dla faktów, plotek i ploteczek z egzaminu pisemnego na doradcę podatkowego w sesji jesień 2023.

Dzień dobry!

Rozpoczynamy nasz cykl egzaminacyjny pt. Plotki i ploteczki z egzaminu pisemnego na doradcę podatkowego. Przed nami 12 ekscytujących dni.
A jako że ten cykl nie uda się bez Was, dzwońcie lub piszcie, jak było na Waszym egzaminie. Czekamy na relacje.

.

Chcesz sprawdzić, z czego egzaminowano w sesji wiosna 2023? Kliknij.

Dzień 1 egzaminów pisemnych 08.11.2023

Dzisiaj całkiem przyjemny kazus nr 14, odwołanie z Adamem Zagórskim w roli głównej. Czy potwierdzi się trend z poprzedniej sesji egzaminacyjnej? Będą zażalenia i odwołania? Wkrótce się o tym przekonamy.

Było bardzo mało osób, test trudny. Z informacji uzyskanych od naszego klienta około 40-50% pytań pochodziło z naszego WIELKIEGO TESTOWANIA.

Chcesz zobaczyć ten test? Kliknij tutaj, może jutro się przyda. 

Dzień 2 egzaminów pisemnych 09.11.2023

W drugim dniu egzaminu kandydaci zmierzyli się ze skargą na interpretację. Kazus nr 3. Frekwencja dopisała. Test oceniono jako trudny. Wyniki 17 listopada. 

II Tydzień Egzaminów

Dzień 3 Egzaminów pisemnych 13.11.2023

Dzisiaj kazusy poświęcony Hiacyntowi B., czyli skarga na decyzję (kazus nr 28). Kazus pochodzi jeszcze z poprzedniej uchwały egzaminacyjnej i nie powinien stanowić problemu dla piszących 🙂

Dzień 4 Egzaminów pisemnych 14.11.2023

Decyzją Komisji dzisiaj zdający zmierzyli się z kazusem nr 10, skarga na interpretację (Wójcik, żużel). Też sądzicie, że Komisja wybiera w sesji jesień 2023 raczej przyjazne kandydatom pisma procesowe?

Sprawdź jak wygląda kurs podatkowej od środka

W naszym intensywnym kursie do egzaminu ustnego na doradcę podatkowego pracujemy intensywnie przez około 2,5 miesiąca. Przeprowadzamy Państwa przez proces nauki do egzaminu ustnego tłumacząc każde zagadnienie egzaminacyjne.

Dzień 5 Egzaminów pisemnych 15.11.2023

Jak na 15 dzień miesiąca przystało, kazus nr 15 🙂 Zażalenie do dyrektora Izby Administracji Skarbowej (Jan Kos, rygor natychmiastowej wykonalności). Test został określony przez naszych czytelników jako trudny, pomieszane zostały wszystkie działy (dewizowe, rachunkowość, międzynarodowe).

Dzień 6 egzaminów pisemnych 16.11.2023

Dzisiaj klasyka gatunku, zawsze obecny na egzaminie, kazus z AUDI 🙂

statystyki i części egzaminów pisemnych

Statystki egzaminu pisemnego jesień 2023 przedstawiają się następująco:
– do egzaminu przystąpiły 464 osoby, zdało 260 osób (56% przystępujących do egzaminu), a to oznacza, że dla 204 osób nie był to szczęśliwy egzamin.

Przyczyny porażek egzaminacyjnych:
– na testach i kazusach poległo łącznie 41 osób (20% porażek),
– same testy pokonały 154 osób (75% porażek),
– same kazusy – 9 osoba (5% porażek).

III tydzień egzaminów pisemnych

Dzień 7 Egzaminów pisemnych

Dzisiaj kazus 12 Skarga do WSA na decyzje (Wójcik, US Piaseczno). Nasi informatorzy zwracają uwagę, że test był trudny. Było w nim dużo pytań z naszego WIELKIEGO TESTOWANIA.

DZIEŃ 8 EGZAMINÓW 21.11.2023

Komisja wybrała dzisiaj kazus z tych mniej oczywistych, kazus 40 Skarga do WSA na postanowienie SKO. Zgodnie z informacjami uzyskanymi od zdających test należy zaliczyć do tych łatwych.

DZIEŃ 9 EGZAMINÓW 22.11.2023

Dzisiejszy dzień upłynął pod egidą radców prawnych, bo to oni zostali wezwani na egzamin. Z przeprowadzonych rozmów wynikało, że Komisja postanowiła solidnie przeegzaminować tę grupę zawodową wybierający pytania raczej z dziedziny rachunkowości, ewidencji i międzynarodowego prawa podatkowego.
Pozostali kandydaci otrzymali za zadanie napisanie kazusu nr 24 (odwołanie od decyzji DIAS, Jan Nowak, spadek).