II etap wyzwania “W 140 dni przygotuję się do egzaminu ustnego na doradcę podatkowego” – materiały

II etap wyzwania “W 140 dni przygotuję się do egzaminu ustnego na doradcę podatkowego” – materiały

Przed nami drugi etap wyzwania w 140 dni do egzaminu ustnego na doradcę podatkowego. Mamy nadzieję, że dobrze Wam idzie nauka pierwszego etapu. 🙂

Tym którzy nie byli z nami od początku polecamy lekturę artykułu dotycząca pierwszego etapu wyzwania. Poruszyliśmy w nim kwestię opracowania strategii nauki. Jest to zagadnienie kluczowe dla osiągnięcia sukcesu egzaminacyjnego i warto poświęcić mu należytą uwagę.
W tym miejscu dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli podzielić się swoimi strategiami w nauki do egzaminu na doradcę podatkowego.

3 października o godzinie 21.05 (link jest już dostępny :)) pojawią się tu zadania do drugiego etapu wyzwania.

Plan pracy w II ETAP WYZWANIA W 140 DNI DO EGZAMINU PISEMNEGO

W II etapie wyzwania bierzemy na warsztat “małe” podrozdziały działu 4 Prawo materialne. Uczymy się od podatku od gier (tutaj dobieramy pytania z działu 11 poświęcone temu podatkowi), podatku od instytucji finansowych oraz bierzemy na warsztat część pytań z akcyzy. A wszystko to okraszamy szczyptą źródeł prawa. 🙂
Powodzenia.

Uwaga!

Podatkowa miała dzisiaj zamiar uruchomić naszą tajną grupę na FB, ale z tego co piszecie coś poszło nie tak.  U wielu z Was link dostępu nie otwiera się poprawnie. Próbujemy zrozumieć co poszło nie tak, ale na razie bez powodzenia. W poniedziałek Podatkowa rozmówi się ze specami od FB i damy znać co wymyśliliśmy. Miłej nauki i miłego odpoczynku. 🙂

17 comments

  • JM says:

   Zuzanna,
   dziękujemy za informację.
   Z tego co widzimy problem ten nie dotyczy wszystkich osób, niektórzy potrafią dołączyć się bez problemu. Wiemy też, ż inni mają kłopoty. Niestety nie wiemy jeszcze co jest przyczyną nierównego traktowania użytkowników FB. Próbujemy to zrozumieć i naprawić problem. Kiedy tylko będziemy coś wiedzieli damy znać.

 1. Emilia says:

  Też mam problem z dołączeniem do grupy- pojawia się komunikat:
  “Te materiały nie są teraz dostępne
  Dzieje się tak zwykle, gdy właściciel udostępnił zawartość tylko małej grupie osób, zmienił jej widoczność lub ją usunął.”

  • JM says:

   Emilio,
   bardzo nam przykro, ale grupa chyba nie ruszy dzisiaj. Coś poszło nie tak, ale nie wiemy co. W poniedziałek wymyślimy coś z naszymi specami i ruszymy z kopyta z projektem.
   Ściskamy mocno. 🙂

 2. Aneta says:

  Każdy etap kończy się w piątek nie w sobotę? Bo z planu wynika ze w tym tyg w sobotę dopiero wieczorem otrzymamy nowe zagadnienia a to co jest podane to rozpiska do piątku włącznie. Czy coś pokręciłam?

  • AgnieszkaG. says:

   Ja myślę, że każdy może to dostosować do siebie. Rozpiska jest na sześć dni. Można się uczyć od niedzieli do piątku (wtedy sobota na powtórki itp, ewentualnie życie rodzinne). Albo niedzielę wykorzystać na ogarnięcie pytań (np. sprawdzenie czy nie zmieniło się coś w przepisach itp), przygotowanie teczek i rozplanowanie tygodnia, a później nauka od poniedziałku do soboty. Jak komu pasuje.

  • JM says:

   Marietta,
   słuszna uwaga. 🙂
   Nie wprowadziliśmy, mimo wcześniejszych zapowiedzi, hasła do otwierania wpisu na blogu, ponieważ awaria linku do zapisów do grupy na FB tak nas zestresowała, że postanowiliśmy w tym tygodniu nie eksperymentować więcej z Internetami. 🙂
   Pozdrawiamy

  • JM says:

   Elu,
   proszę, sprawdź jeszcze raz wykaz pytań. Na stronie 83 mamy 5 pytań, a na stronie 84 dalsze 4. Razem 9 pytań otwartych.
   U nas tak to wygląda. Daj znać, czy się z nami zgadasz. 🙂

   • Ela says:

    Tak! zgadza się, weszłam w Załącznik do uchwały Nr 2/VII/2019 Państwowej Komisji Egzaminacyjnej do Spraw Doradztwa Podatkowego z dnia 17 stycznia 2019 r. (to jest ostatnia aktualna lista na starej wersji strony MF). Dobrze że wczoraj zamówiłam materiały u Was 🙂

 3. EZ says:

  Dzień dobry,
  wracając do etapu 1 w dniu 2, pierwsze pytanie to 4g10 obowiązek dokonywania…a nie 4g 12 🙂
  Zamówiłam u Państwa lekturę do nauki, a w między czasie opracowuję sama pytania i przyznam się szczerze że schodzi się i tak dzień pierwszy przygotowywałam i uczyłam się przez 3 dni po dwie godziny 🙂 szok! A tu już kolejne pytania gonią kolejne :)Założyłam sobie plan, że będę uczyć się z rana godzinę i wieczorem z godzinę ucząc się pytań na każdy dzień i powtórki jeszcze na koniec dnia po 30 minut. Najgorsze początki 🙂 Pocieszenie dla mnie jest takie, że po nauce tych pytań, gdy przeszłam do części testowej z podatku od wydobycia od niektórych kopalin to test wydaję się być bardzo łatwy:) Także ucząc się pytań do egzaminu ustnego od razu robimy robotę 2w1 🙂
  Nagrałam sobie moje odpowiedzi na dyktafon i będę odsłuchiwać w aucie i w domu po pracy zanim zacznę naukę kolejnych pytań.
  Pozdrawiam

 4. Marta says:

  Czy zawieszenie części ustnej egzaminu dot. tylko osób, których termin wypadał w marcu czy także tych, którzy zdali sesję jesienną (wrześniowy pisemny)- do czasu odwołania stanu epidemii?

  • Ela says:

   2. Bieg terminów, o których mowa w art. 24 ust. 4 i 6 ustawy z dnia 5 lipca 1996 r. o doradztwie podatkowym, nie rozpoczyna się, a rozpoczętych zawiesza się, w okresie od dnia 1 kwietnia 2020 r. do dnia odwołania stanu zagrożenia epidemicznego i stanu epidemii ogłoszonego w związku z COVID-19.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *