Inspirująca historia zdanego egzaminu ustnego

Zdany egzamin ustny na doradcę podatkowego

Z olbrzymią przyjemnością informujemy, że kolejna nasza Czytelniczka, Pani Joanna Śnieg zdała egzamin ustny na doradcę podatkowego!

Pani Joanna udowodniła, że jeżeli ma się marzenia i wytrwale dąży do ich zrealizowania to nie ma rzeczy niemożliwych. Historia, którą usłyszeliśmy pokazuje, że droga do sukcesu wymaga wielu wyrzeczeń i ciężkiej pracy, ale jeżeli kocha się to co się robi -wszystko staje się możliwym.

Rozpocznijmy od tego, że Pani Joanna jest mamą samodzielnie wychowującą trójkę dzieci (najmłodsza latorośl ma 3 latka) oraz właścicielką biura rachunkowego. Jak sama nam powiedziała „uwielbia podatki i rachunkowość”. W rozmowie zażartowała, że przed salą egzaminacyjną czuła się, z racji na swój wiek,  jak dinozaur :).

Nasza bohaterka przygotowania do egzaminu rozpoczęła we wrześniu 2017 r., niestety wypadek samochodowy oraz związany z nim pobyt w szpitalu sprawił, że do egzaminu pisemnego mogła przystąpić dopiero w lutym 2018 r. Jak sama pisze po pisemnym od razu zaczęłam przygotowania do ustnego. Za ciosem kupiłam Wasze materiał i wykupiłam dostęp on line do dwóch szkoleń.

Pierwsze podejście do ustnego miałam w czerwcu, ale stres nie pozwolił mi wydobyć ani słowa. Dopiero we wrześniu, przy drugim podejściu, trafiłam na swój dzień, swoje pytania i przyjazną KomisjęRada dla walczących. Systematyczność nauki. Nie odkładać na później😉.”

Przez wiele miesięcy dzień powszechny Pani Joanny wyglądała następująco:

  • pobudka o 5.30 nauka do 7.30;
  • pobudka dzieci, śniadanie, odwóz do przedszkola i szkoły;
  • praca, często do godziny 18-20;
  • zajęcie się dziećmi;
  • nauka od godziny 21-22 do godziny 23-24.

Weekendy w całości zostały poświęcone nauce oraz częściowo opiece nad dziećmi.

Przyznamy, że jesteśmy pod wrażeniem hartu ducha i wytrwałości. W rozmowie z nami Pani Joanna wspomniała również o swojej mamie, która bardzo jej kibicowała i pomagała. O stopniu zaangażowania rodziny Pani Joanny niechaj świadczy fakt, że po zdanym egzaminie przygotowali iście królewskie przyjęcie. Dom został udekorowany balonami i transparentami, strzelały korki od szampana, odśpiewano Sto lat :).

Pani Joannie serdecznie gratulujemy zdanego egzaminu i życzymy wszelkiej pomyślności w zawodzie doradcy podatkowego.
Cały nasz zespół ściska mocno dzieciaki Lenkę, Oliwię oraz Kajetana. Szczególne pozdrowienia kierujemy do Pani Mamy. Fajnie mieć taką wspierającą rodzinę jak Wasza.

Pani Joanno, chcemy w tym miejscu napisać, że rozmowa z Panią była dla nas wielkim przeżyciem. Nieczęsto spotyka się osobę, która tak wierzy w swoje powołanie i tak wytrwale dąży do jego realizacji, a do tego miała w sobie tyle spokoju i pewności.
Przypomniała nam Pani, że o marzenia trzeba walczyć. Dziękujemy za to 🙂.

A oto, zwycięski zestaw Pani Joanny:

1.Analiza polityki wykazywania dochodów przy taryfach progresywnych.
2.Zadania KAS
3.Istota zestawienia obtorów i sald oraz różnice pomiędzy inwentarzem a zestawieniem obrotów i sald.
4.Podmioty uprawnione do zawodowego wykonywania czynności doradztwa podatkowego w świetle ustawy o doradztwie podatkowym.
5.Organy nadzoru w postępowaniu egzekucyjnym w administracji i ich uprawnienia.
6. Uprawnienia kontrolujących w toku kontroli podatkowej.
7.Opodatkowanie podatkiem od gier pokera rozgrywanego w formie turnieju gry w pokera.
8.Procedura uproszczona dla wewnątrzwspólnotowych transakcji trójstronnych, w tym zakres zastosowania, wymogi w zakresie fakturowania, ewidencji, deklaracji podatkowej i informacji podsumowującej- w rozumieniu ustawy o vat.
9.Tzw. usługi pracochłonne na gruncie Dyrektywy VAT 2006/112/WE-definicja i zasady opodatkowania.
10.Relacje pomiędzy umowami w sprawie podwójnego opodatkowania a wewnętrznym prawem podatkowym.

Gratulacje i wyrazy uznania dla Pani Joanny można składać w komentarzach :).