IV etap wyzwania egzamin ustny na doradcę podatkowego w 140 dni

Etap IV wyzwania przygotuje się w 140 dni

Przed nami IV etap wyzwania przygotuję się do egzaminu ustnego na doradcę podatkowego.

IV etap wyzwania Przygotuje się do egzaminu ustnego na doradcę podatkowego w 140 dni.

Przed nami 4 etap wyzwania Przygotuje się do egzaminu ustnego na doradcę podatkowego w 140 dni.

W tym tygodniu nasze hasło motywacyjne brzmi:

Determinacja to poniesienie porażki 19 razy i odniesienie sukcesu za 20 razem.

Zatem, nie przejmujmy się jeżeli czasami realizacja naszych planów skończy się porażką. Najważniejsze jest, aby się nie poddawać i następnego dnia wrócić na właściwe tory. I tak dzień po dniu. I pamiętajcie, róbcie tyle ile możecie, ale pracujcie systematycznie. Nie przesadzajcie z perfekcją, najważniejsze jest to, aby było zrobione dobrze oraz aby posuwać się do przodu. Tyle na tym etapie nauki do egzaminu na doradcę podatkowego wystarczy.

Co przyniesie nam IV etap wyzwania?

Ciekawi co nas czeka na czwartym etapie wyzwania?

Na tym etapie ostatecznie zamkniemy dział 1 Źródła prawa. Poświęcimy temu cały drugi oraz trochę trzeciego dnia wyzwania.

Prawie ukończymy dział 4a Zagadnienia wspólne. Napisaliśmy prawie, ponieważ uchwałą 7/VII/2020 dodano do tego działu osiem pytań poświęconych umowie o współdziałanie, audytowi podatkowemu i porozumieniu podatkowemu. Do tych pytań wrócimy na 5 etapie wyzwania. Dodajmy, że nasz autor radca prawny i doradca podatkowy Piotr Stysiek przygotowuje dla Państwa webinar omawiający te zagadnienia. Oficjalne informacje podamy wkrótce, ale już teraz można zarezerwować miejsce pisząc na kontakt@podatkowaoficyna.pl (cena webinaru to 37 zł brutto, termin 27 października 2020 r, godzina 20.15). Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego warto się zapisać już teraz.

Rozpoczniemy dział 4b Podatek od towarów i usług. Zagadnienia bardzo ważne zarówno na egzaminie jak i w pracy przyszłego doradcy podatkowego. Dział będziemy przerabiać przez kilka etapów, tak aby dać sobie dużo czasu na utrwalenie materiał. Będziemy działali metodą sera szwajcarskiego drążąc w materiale dziury. 😊Pytania z działu 4b są bardzo rozbudowane i dlatego będziemy przeplatać materiał z pytaniami z działu 6 Prawo celne. Dzięki temu rozwiązaniu dzień 4, 5 i 6 etapu będzie łatwiejszy do opanowania.

Z czego możemy być dumni?

Przerobiliśmy przeszło 200 pytań, w tym wszystkie pytania z działu poświęconego akcyzie (brrrrr). 😊 Brawo MY!

Mamy za sobą działy:

  • podatek od gier
  • podatek od wydobycia niektórych kopalin,
  • podatek od niektórych instytucji finansowych
  • podatek tonażowy;
  • podatek akcyzowy.

W procesie nauki mamy działy:

  • źródła prawa (dział 1),
  • zagadnienia wspólne (dział 4a).

Pytanie nr 8 dział 4g

W tym miejscu chcielibyśmy zwrócić uwagę na pytanie 8 z działu 4g (kopaliny), które w wyniku pomyłki w łamaniu i składzie publikacji, pytanie nie zostało zaktualizowane. Czujnym Czytelnikom dziękujemy za zwrócenie uwagi.

Publikujemy sprostowanie w formie krótkiej lekcji wideo.

Kliknij, aby pobrać pytania do IV etapu wyzwania
Przygotuje się do egzaminu ustnego na doradcę podatkowego w 140 dni