III etap wyzwania

Egzamin pisemny odmrożony (1)

Przed nami III etap wyzwania Przygotuje się do egzaminu ustnego w 140 dni.

Szanowni Państwo!

Nowa uchwała Państwowej Komisji Egzaminacyjnej

Zapewne część z Państwa już wie, że dzisiaj rano ukazała się uchwała Państwowej Komisji Egzaminacyjnej do Spraw Doradztwa Podatkowego (uchwała nr 7/VIII/2020 z dnia 1 października 2020 r.). Uchwała obowiązuję od dnia 01 grudnia 2020 r.
Z naszych wstępnych analiz wynika, że w pytaniach na egzamin ustny na doradcę podatkowego nie miała miejsca rewolucja (wiele działów pozostało niezmienionych, w tym przerobione w naszym wyzwaniu :)). W niektórych działach dodano pytania (analiza podatkowa, dział 4a zagadnienia wspólne, dział 5b egzekucja, dział 12 doradztwo podatkowe). Prowadzimy jeszcze szczegółową analizę, którą przedstawimy na naszym blogu w przyszłym tygodniu). Dla naszych klientów przygotujemy również suplement z nowymi pytaniami.

III etap wyzwania Przygotuje się do egzaminu ustnego na doradcę podatkowego

Przed nami trzeci etap wyzwania Przygotuje się do egzaminu ustnego w 140 dni. Mam nadzieję, że utrzymujecie tempo prac i nie dopuszczacie do zaległości. Zdajemy sobie sprawę, że jest ciężko, jednak dzięki systematycznej pracy mamy szansę na powiedzenie całego przedsięwzięcia.

Jeżeli jednak macie trudności z systematycznością zapraszamy Was bardzo serdecznie na szkolenie on-line prowadzone przez Pana Dawida Bałutowskiego pt. Ogarnij ten nawyk. Szkolenie ma formę warsztatów, a jego zadaniem jest m.in nauka budowania nawyków, które prowadzą do celu. Ze względu na warsztatową formę w webinarze może brać udział jedynie 16 uczestników, ta więc zapraszamy do zapisów. Po więcej szczegółów można kliknąć tutaj. Podatkowa serdecznie poleca, sama wiele nauczyła się od Pana Dawida. 🙂

Podsumowanie poprzednich etapów wyzwania

Informacje o poprzednich etapach wyzwania znajdziecie tutaj:
Etap pierwszy przygotowań do egzaminu ustnego na doradcę podatkowego Etap drugi przygotowań. do egzaminu ustnego na doradcę podatkowego

Mam nadzieję, że utrzymujecie tempo prac i nie dopuszczacie do zaległości. Zdajemy sobie sprawę, że jest ciężko, jednak dzięki systematycznej pracy mamy szansę na powiedzenie całego przedsięwzięcia.

Zobaczcie jak wiele już umiemy!

1) Przerobiliśmy w całości następujące działy:

  • podatek od gier
  • podatek od wydobycia niektórych kopalin,
  • podatek od niektórych instytucji finansowych
  • podatek tonażowy;

2) Kończymy pracę nad działami:

  • Źródła i wykładnia prawa (zostały nam tylko cztery pytania);
  • i jesteśmy na półmetku podatku akcyzowego (powiem Wam a tajemnicy, że pisząca te słowa szczerze nie lubi tego podatku. A Wy? Lubicie?)

Całkiem imponujące osiągnięcie, prawda?

III etap wyzwania Przygotuję się do egzaminu ustnego na dp w 140 dni

W trzeci etapie wyzwania dokończymy pytania z podatku akcyzowego oraz rozpoczniemy pracę z bardzo przyjemnym podrozdziałem Zagadnienia wspólne (dział 4a). Uwaga! Uchwała 7/VII/2020 dodała w tym podrozdziale pytania, ale spokojnie sobie z tym poradzimy w swoim czasie. 🙂

Na naszej grupie FB Egzamin ustny na doradcę podatkowego w 140 dni – grupa wyzwania od wtorku pojawiać się będą krótkie filmiki omawiające niektóre pytania z tego działu 4a. Będzie krótko i na temat.  Zapraszamy serdecznie.

Klikaj śmiało po zadania do III etapu wyzwania 🙂

Pamiętajcie, że kolejny etap zaczyna się w PONIEDZIAŁEK! Dzisiaj jedynie publikujemy pytania. 🙂