Kazus nr 74 z uchwały 31/2018. Egzamin na doradcę podatkowego

Kazus nr 74 z uchwały 31/2018. Egzamin na doradcę podatkowego

Rozwiązanie kazusu zgodnego z uchwałą 31/VI/2018 (kazus nr 74)

Wiemy, że dla wielu z Państwa kazusy są prawdziwą zmorą. Postanowiliśmy zatem stworzyć krótki kurs poświęcony sztuce rozwiązywania kazusów. Zabraliśmy na warsztat kazus nr 74, który został wprowadzony do nową uchwałą Państwowej Komisji Egzaminacyjnej (uchwała 31/VI/2018 z 23 lutego 2018 r.). Treść kazusu pochodzi z książki “Kazusy. Rozwiązania krok po kroku. Zgodne z uchwałą 31/VI/2018”, której wydawcą jest Podatkowa Oficyna Wydawnicza. 

Bezpłatny fragment podręcznika z rozwiązanym kazusem można pobrać klikając tutaj.

Całą książkę można zakupić klikając tutaj.

Poznaj sztukę rozwiązywania kazusów na podstawie kazusu nr 74 – Skarga do WSA na interpretację indywidualną przepisów prawa podatkowego wydaną przez Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej.

 

Uwaga: przed wysłuchaniem prezentacji zaleca się zaopatrzenie w następujące akty prawne:

  1. Ustawa o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (do pobrania tutaj).
  2. Ustawa o podatku od towarów i usług (do pobrania tutaj).

 

7 comments

  1. Adam says:

    niestety nie ma w egzaminach na doradcę podatkowego spokoju i zapowiadają się kolejne zmiany. Egzaminy pisemne w czerwcu będą ostatnimi w tym roku. Przewodniczący Krajowej Rady Doradców Podatkowych Prof. A. Mariański zapowiedział zmiany w ustawie o doradztwie podatkowym, jak również w samym egzaminie na doradcę podatkowego. Obecnie uważa ten egzamin za zbyt łatwy i planowane są zmiany, by egzamin ustny był przeprowadzany bez wykazu pytań. Do tego wydłużenie praktyki zawodowej do 1 roku – obecnie wymagane są półroczne praktyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *