Testy na doradcę podatkowego 2018 – powtórka przed egzaminem

Testy na doradcę podatkowego 2018 – powtórka przed egzaminem

Doskonale wiemy, że zaraz wszyscy rozpoczynają cudowny majowy weekend, jednak nie zapominamy, że wielu z Was w czerwcu czeka egzamin pisemny na doradcę podatkowego. Dlatego chcemy Was wesprzeć w tym, byście do końca nie pozwolili rozleniwić się swoim umysłom i powtarzali do części testowej egzaminu na doradcę podatkowego.

Testy na doradcę podatkowego 2018

Podobnie jak przed poprzednią sesją egzaminów pisemnych, rozpoczynamy wspólną powtórkę przed testami na doradcę podatkowego 2018! Dziś idziemy na żywioł i z marszu robimy test z działów I, II oraz III. Poniżej prezentujemy harmonogram na kolejne tygodnie, byście mogli się już na bieżąco przygotowywać. 🙂

Tydzień

DataNumer działu
127 kwietnia 2018 r.I, II, III
24 maja 2018 r.IV
311 maja 2018 r.V
418 maja 2018 r.VI, VII, VIII
525 maja 2018 r.IX, X
61 czerwca 2018 r.XI, XII
78 czerwca 2018 r.powtórka z całości

 

Jak widać, do egzaminu pozostało niewiele czasu, bowiem pierwszy termin egzaminacyjny przypada już na 13 czerwca 2018 r.  Zatem nie zwlekamy i rozpoczynamy pierwszą powtórkę. Zgodnie z zapowiedzią dziś bierzemy na warsztat dział I (Źródła prawa i wykładnia prawa), II (Analiza podatkowa) oraz III (Podstawy międzynarodowego oraz wspólnotowego prawa podatkowego).

Rozwiąż Test z działów I, II oraz III!

1.

W rozumieniu Modelowej Konwencji OECD w sprawie podatku od dochodu i majątku uznaje się, że przedsiębiorstwo posiada zakład w Umawiającym się Państwie:

2.

Wnioskowanie a minori ad maius oznacza, że:

3.

Dniem wejścia w życie rozporządzenia ministra:

4.

W razie sprzeczności prawa krajowego (ustawy, rozporządzenia) z jasnym i bezwarunkowym przepisem dyrektywy unijnej:

5.

Stowarzyszenie oprócz działalności statutowej prowadzi również działalności gastronomiczną, polegającą głównie na sprzedaży napojów alkoholowych oraz wyrobów nikotynowych. Dochody z prowadzonej działalności przeznacza na cele statutowe. Czy dochody te będą zwolnione z opodatkowania podatkiem dochodowym?:

6.

Podatnik, osoba fizyczna podlegająca nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w państwie A, uzyskała na terytorium państwa A dochód w kwocie 10 000, a na terytorium państwa B dochód w kwocie 20 000 i zapłaciła tam podatek. Stawka podatku w państwie A wynosi 10%, a w państwie B wynosi 20%. Zgodnie z metodą unikania podwójnego opodatkowania zwaną zaliczeniem proporcjonalnym, oznacza to, że w rozliczeniu podatkowym za dany rok, w państwie A podatnik uzyska zaliczenie:

7.

Podatnikowi udowodniono, że świadomie i celowo ukrył przed organem podatkowym księgi i ewidencje podatkowe oraz dokumenty źródłowe. W związku z tym:

8.

Regulacje Dyrektywy VAT 2006/112/WE nie mają zastosowania do następującego obszaru celnego Wspólnoty:

9.

Spółka kapitałowa mająca siedzibę w Polsce nabywa towary od spółki kapitałowej (podmiot powiązany) mającej siedzibę w państwie nienależącym do Unii Europejskiej. Organ podatkowy państwa obcego zakwestionował cenę transferu, uznając za zgodną z zasadą arm’s length cenę w wysokości wyższej niż ustalona między stronami. Polska nie zawarła umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania z państwem rezydencji podmiotu powiązanego. Podwójne opodatkowanie zakwestionowanej części wynagrodzenia:


Imię E-mail

Przypominamy, że w przyszłym tygodniu zapraszamy na test z działu IV Materialne prawo podatkowe. 🙂

Materiał do egzaminu na doradcę podatkowego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *