Wyniki egzaminu pisemnego na doradcę podatkowego w sesji letniej 2018

Wyniki egzaminu pisemnego na doradcę podatkowego w sesji letniej 2018

W dniach od 13 do 21 czerwca 2018 r. odbyły się kolejne egzaminy pisemne na doradcę podatkowego. Dziś Sekretarz Państwowej Komisji Egzaminacyjnej do Spraw Doradztwa Podatkowego ogłosił wyniki egzaminu pisemnego na doradcę podatkowego w sesji letniej 2018. 

Wyniki egzaminu pisemnego na doradcę podatkowego w sesji letniej 2018

Wyniki egzaminu pisemnego na doradcę podatkowego w sesji letniej 2018 wyglądają następująco:

 • Do egzaminu przystąpiły 623 osoby.
 • Egzamin zdały 431 osób.
 • Egzamin zakończył się sukcesem dla 70% ogółu zdających. Jest to wynik zbliżony w stosunku do poprzednich sesji.
 • Obu części (testów i kazusów) nie zdało 31 osób (5% ogółu zdających). Wynik ten jest porównywalny do sesji zimowej 2018 – w lutym kompletu egzaminu nie zaliczyło 6% zdających.
 • Na testach poległy 142 osoby (22% ogółu zdających). W porównaniu z sesją lutową jest to różnica aż 7-procentowa – w sesji zimowej na testach nie zdało 15% kandydatów. 
 • 19 osób zostało pokonanych przez część kazusową egzaminu pisemnego na doradcę podatkowego (3% ogółu zdających). W przypadku kazusów jest znacznie lepiej w porównaniu z sesją zimową – w lutym kazusów nie zdało 6% przystępujących do egzaminu. 
 • 3 nie stawiły się na części kazusowej.
 • 1 osoba została wykluczona z drugiej części egzaminu.

Przedstawione statystyki nie odbiegają znacząco od poprzednich sesji egzaminacyjnych. Co może zastanawiać, to liczba osób, które nie zdały części testowej – procentowo jest to wynik gorszy o 7% od uzyskanego w lutym 2018 r. Dlatego w tym miejscu bardzo serdecznie chcieliśmy pogratulować naszej czytelniczce, Pani Agnieszcze M., która uzyskała jedne z najwyższych wyników w części testowej. Pani Agnieszko – serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za egzamin ustny!

Gorąco gratulujemy również wszystkim pozostałym, którzy uzyskali pozytywne wyniki! 🙂

Przypominamy, że był to ostatni egzamin pisemny na doradcę podatkowego w 2018 r. Obecnie nie wiadomo, kiedy będą miały miejsce kolejne egzaminy pisemne. Brak informacji prawdopodobnie wynika ze zmiany składu Państwowej Komisji Egzaminacyjnej do Spraw Doradztwa Podatkowego. 

W tym miejscu można zapoznać się ze szczegółowymi wynikami egzaminu pisemnego na doradcę podatkowego z sesji letniej 2018.

4 comments

 1. Agnieszka says:

  Dziękuje 🙂
  Czas poświęcony na naukę był czasem dobrze wykorzystanym – teraz tak uważam. Co do testów – szybko udało mi się ich nauczyć. Część kazusowa była dla mnie dużo trudniejszym wyzwaniem ,ale na szczęście się udało :)też z nienajgorszym wynikiem 15/20. Dziękuje POW za materiały bardzo pomocne w nauce. Mam nadzieję że ustny z WAMI równie dobrze uda mi się zdać.
  GRATULUJĘ wszystkim, którzy zdali egzamin pisemny oraz liczę na dalszą wspólną naukę do ustnego. 🙂

 2. Wojtek says:

  Gratuluję osobom które zdały! Ja niestety poległem minimalnie (72%) na testach. Kazus pięknie zdany (dzięki POW gdyż tylko z tego opracowania korzystałem). Test mi widocznie “nie siadł” :). Mam próbę, chciałbym się zapytać jak wygląda procedura zapisu na poprawki (kiedy można wysłać wniosek, czy trzeba ponownie składać odpis dyplomu itp.). Mógłby mi to ktoś to dokładnie opisać? Będę bardzo wdzięczny! 🙂

 3. Wojtek says:

  Gratulacje dla wszystkich którym się udało! Ja poległem na teście (moja wina, za późno urządziłem powtórkę materiału testowego) za to kazus poszedł mi świetnie (jedna ze skarg, korzystałem tylko z POW i udało się uzbierać niemal komplet punktów!). Mam prośbę, mógłbym prosić o post troszkę bardziej slodko-gorzki ale uważam że także potrzebny tzn. poruszający tematykę tego jak zapisać się na egzamin poprawkowy? Albo może ktoś mógłby chociaż w komentarzu napisać jak to wygląda. Chodzi mi głównie o informacje, czy zapisy są realizowane w sposób ciągły (nawet bez wyznaczonego terminu), czy trzeba jeszcze raz dosyłać komplet dokumentów (tzn. np odpis dyplomu). Wbrew pozorom taki pytań pewnie wiele osób ma bardzo dużo i myślę że by się przydała taka ściągawka z procedury :).
  Z góry dziękuję i jeszcze raz gratuluję wszystkim którym się udało!

  • Adam says:

   obecnie niestety nie ma możliwości przystąpienia do poprawki egzaminu pisemnego. Najprawdopodobniej będzie taka możliwość dopiero w 2019 roku, być może jeszcze wg obecnych zasad, jednak trwają prace nad zmianą formuły uzyskiwania uprawnień na doradcę podatkowego. Jeśli chodzi o poprawkę, to należy uiścić opłatę za egzamin poprawkowy w wysokości 600 zł oraz złożyć wniosek o wyznaczenie terminu egzaminu pisemnego, jak również oświadczenie o korzystaniu z praw publicznych, itd. Odpis dyplomu już jest w Ministerstwie Finansów i nie ma potrzeby wysyłania kolejnego – co ciekawe, zwrot odpisu dyplomu następuje na wniosek kandydata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *