Egzaminy na doradcę podatkowego w 2019 r.

egzamin na doradcę podatkowego 2019

Egzaminy na doradcę podatkowego w pierwszym kwartale 2019 r. Przeczytaj co w trawie piszczy!

Święto Trzech Króli zwykle oznacza definitywny koniec bożonarodzeniowego świętowania. Co prawda, my zakasaliśmy rękawy wcześniej, ale jest coś symbolicznego w dacie 06.01.2019 i dlatego oficjalnie wracamy z naszymi blogowymi wpisami :). 

Co w trawie egzaminów na doradcę podatkowego piszczy?

Egzamin pisemny na doradcę podatkowego w marcu 2019 r.

Przycichły oficjalne wieści o zmianach reguł przeprowadzania egzaminów na doradcę podatkowego. Przewodnicząca Komisji Egzaminacyjnej Pani Profesor Jadwiga Glumińska-Pawlic, w jednej ze swoich prasowych wypowiedzi, wyraźnie zaznaczyła, że o zmianach w zasadach egzaminu na doradcę podatkowego zdecyduje ustawodawca i wszelkie spekulacje na ten temat są na razie nieuzasadnione.
Jednak pewna nerwowość pozostała i jak głoszą plotki na marcowy egzamin pisemny zapisała się rekordowa liczba zdających :). Jeżeli mowa już o marcu 2019 r., to na stronach Ministerstwa Finansów znajdziemy oficjalny komunikat potwierdzający, że w tym miesiącu nie odbędą się egzaminy ustne na doradcę podatkowego. Czyżby liczba kandydatów na egzamin pisemny była tak duża, że spowodowała zator organizacyjny w Komisji?

Egzamin ustny na doradcę podatkowego w I kwartale 2019 r.

Najbliższe egzaminy ustne odbędą się od 16 do 31 stycznia 2019 r., czyli już za kilka dni (jak tam przygotowania?). Szykuje się pracowita sesja, aż jedenaście dni przepytywań. Mamy nadzieję, że komisje będą życzliwe, a pytania łatwe.

Zwrócić uwagę należy na fakt, że termin lutowy egzaminów będzie terminem ostatniej szansy dla osób, które zdawały egzaminy pisemne w lutym 2018 ☹.

Wiemy już, że marcowe egzaminy ustne nie odbędą się. Tutaj znajdziesz oficjalny komunikat Pani Sekretarz Państwowej Komisji Egzaminacyjnej. W sferze spekulacji pozostaje kwestia dlaczego podjęto taką decyzję. 

A co słychać w Podatkowej Oficynie Wydawniczej :)?

Pracujemy intensywnie nad aktualizacją pytań ustnych. Ze względu na ogrom zmian w prawie podatkowym, publikacja aktualizacyjna zostanie skierowana do sprzedaży pod koniec stycznia 2019 r.

Jako, że egzaminy pisemne już za pasem w poniedziałek przygotujemy plan nauki do części testowej. Materiał do nauczenia się zostanie rozpisany na przedegzaminacyjne tygodnie, a w każdy piątek zostanie przeprowadzony sprawdzian z opanowanego materiału. Takie działanie pozwoli na dobre przygotowanie się do części testowej egzaminu na doradcę podatkowego. Pamiętajcie, że testy są przyczyną najczęstszych porażek egzaminacyjnych!  

Zatem, wpadnijcie w poniedziałek po plan nauki 😊.