Nowy wykaz pytań na egzaminie na doradcę podatkowego. Uchwała 4/VII

Nowy wykaz pytań na egzaminie na doradcę podatkowego. Uchwała 4/VII

Drodzy kandydaci na doradców podatkowych!

Dzisiaj krótko i na temat. Obowiązuje nowy wykaz pytań na egzaminie na doradcę podatkowego. 😊

Nowy wykaz pytań egzaminacyjnych na doradcę podatkowego. Uchwała 4/VII/2019 

Jak zapewne wiecie, albo i nie Komisja Egzaminacyjna zmieniła wykaz pytań obowiązujący na egzaminie na doradcę podatkowego. Nowa uchwała wchodzi w życie z dniem 2 września 2019 r., a to oznacza, że na egzaminie pisemnym na doradcę podatkowego w listopadzie 2019 r. obowiązują nowe pytania!

Na mocy uchwały 4/VII/2019 z dnia 21 sierpnia 2019 r. wprowadzono nowe pytania testowe, kazusy oraz pytania ustne. 

Dla osób zdających egzaminy pisemne na dp w listopadzie 2019 r. szczególnie uciążliwa jest zmiana treści kazusów. Komisja w uchwale 4/VII/2019  usunęła część kazusów, dodała nowe (kazus 15 i 45 do 70) oraz zmieniła daty w większości pozostałych  zadań pisemnych.

Dokonano również korekty w testach, ale nie wydaje się ona tak znacząca jak modyfikacja kazusów. Z naszych obliczeń wynika, że dodano około 100 nowych pytań testowych. W tej liczbie uwzględniliśmy również pytania w których dokonano drobnych zmian stylistycznych.

Nowe pytania testowe na egzamin pisemny na doradcę podatkowego

Kompletne rozwiązania testów na egzamin pisemny na doradcę podatkowego zgodne z uchwałą 4/VII/2019 można kupić tutaj:

Nowe pytania na egzamin na doradcę podatkowego

a  jeżeli wolisz wersję online to kliknij tutaj 🙂 

Testy online na egzamin na doradcę podatkowego zgodne z uchwałą 4/VII

Nowe rozwiązania kazusów  na egzamin pisemny na doradcę podatkowego

Jak już napisaliśmy szczególnie uciążliwa wydaj się być zmiana kazusów. Niezwłocznie po ogłoszeniu treści nowej uchwały egzaminacyjnej przystąpiliśmy do opracowania nowych pism procesowych. Po konsultacjach z naszymi Czytelnikami zdecydowaliśmy się na następujący podział kazusów w ramach tomów:

– tom 1 zawiera wszystkie nowe kazusy wprowadzone uchwała 4/VII i jest już w druku;

– tom 2 – to „stare” kazusy w których Komisja zdecydowała się na zmianę dat lub pozostawiła je niezmienione. Tom 2 zostanie wysłany do Czytelników na przełomie września i  października na koszt Podatkowej. 😊

Komplet nowych kazusów na egzamin pisemny na doradcę podatkowego jest do kupienia tutaj:

Nowe kazusy na egzamin na doradcę podatkowego

 

Jeżeli chodzi o tom 1, jest on w drukarni w fazie produkcji. Jak to bywa, gdy komuś bardzo zależy, maszyny drukarskie zastrajkowały i mamy małe opóźnienie w wysyłaniu zamówień. Bardzo za to przepraszamy. Panowie technicy usilnie pracują nad naprawą usterki i mamy nadzieję, że zdążymy wysłać paczki w tym tygodniu.

W związku z zaistniałą sytuacją, aby nie tracić cennego czasu na przygotowania do egzaminu postanowiliśmy udostępnić kilka kazusów na blogu.

 • Dzisiaj zapraszamy do lektury kazusu nr 15 będącego skargą kasacyjną.

Kazus nr 15 na egzamin na doradcę podatkowego

Autorką rozwiązania kazusu jest  nasza nowa autorka Pani Natalia Narejko, którą serdecznie witamy na pokładzie Podatkowej. Pani Natalia jest prawnikiem i asystentem Sędziego w Izbie Finansowej Naczelnego Sądu Administracyjnego. Oprócz tytułu  magistra prawa ma również magisterium z dziennikarstwa i medioznawstwa. 
Życzymy miłej lektury i jesteśmy przekonani, że  zwięzły, dziennikarski styl Pani Narejko uczyni naukę przyjemną i efektywną. 🙂

Wpadnijcie jutro, przygotujemy następny kazus. 😊

 • Zgodnie z wczorajszą obietnicą przedstawiamy kolejny kazus. Jego autorem jest pan radca prawny, doradca podatkowy Marcin Glazer. 

Kazus nr 50 na egzamin na doradcę podatkowego 

5 comments

  • JM says:

   Dzień dobry, Pani Katarzyno!
   Przygotowujemy materiały na egzamin ustny, na szczęście zmiany wprowadzone uchwałą 4/VII nie są aż tak drastyczne jaki te z marca 2019 r.
   Sądzimy, że jakieś konkrety odnośnie materiałów na egzaminu ustny będziemy mogli podać około 30 września.

 1. Ewelina says:

  A co jeśli ktoś u Państwa kupił kazusy ale te wg uchwały z 17 stycznia 2019. Czy wystarczy tylko odpowiednio pozmieniać daty w odpowiedziach dostosowując je do tych w pytaniach a reszta rozwiązań kazusów będzie ok czy trzeba kupić jeszcze raz kazusy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *