Podsumowanie czerwca 2019 na polu egzaminów na doradcę podatkowego

Czerwiec na polu egzaminów na doradcę podatkowego

Czerwiec był bardzo ważnym miesiącem dla osób aspirujących do tytułu doradcy podatkowego.

Czerwcowe egzaminy ustne – sprawdzian ostatniej szansy

W czerwcu przeprowadzono egzaminy ustne będące dla wielu osób egzaminami ostatniej szansy przed upływem roku od daty zdania sprawdzianu pisemnego w czerwcu 2018 r. Losy egzaminowanych kołem się toczyły. Pierwsze dni zmagań były rozczarowujące, prawie nikt nie zdawał. Na szczęście później nastąpił przełom (zmiana składu komisji?) i wyniki wróciły do normy, czyli egzamin zdawało około 30% osób. Był nawet jeden wyjątkowy dzień, w którym zdała połowa osób (sic!). 😊

Ogłoszenie terminu egzaminu pisemnego na doradcę podatkowego

18 czerwca 2019 r. Pani Sekretarz Państwowej Komisji Egzaminacyjnej do Spraw Doradztwa Podatkowego poinformowała o tym, że następne egzaminy pisemne na doradcę podatkowego odbędą się w listopadzie (UWAGA: zapisy do 18 lipca 2019 r.). Ogłoszenie daty egzaminu pisemnego na doradcę podatkowego było miłym gestem Pani Sekretarz skierowanym w stronę osób, którym powinęła się noga na czerwcowych egzaminach ustnych, ponieważ mogą wrócić do egzaminacyjnej gry już w listopadzie 2019 r. Brawo, Pani Sekretarz!

Przeczytaj oficjalną informacje o terminie egzaminu pisemnego na doradcę podatkowego 

Nadrabiamy zaległości – garść informacji o tym, co się działo w maju

Tak się stało, że Podatkowa trochę po macoszemu potraktowała na swoim blogu maj. Przepraszamy. Pragnąc nadrobić zaległości, zwracamy uwagę na kilka istotnych spraw, które pojawiły się w poprzednim miesiącu:

1) Ogłosiliśmy zwyciężczynie konkursu „Moja strategia nauki na egzamin ustny na doradcę podatkowego”. Z wyróżnionymi pracami możecie się Państwo zapoznać, klikając tutaj.

2) Na egzaminie ustnym na doradcę podatkowego padł rekordowy wynik – 57 punktów na 60 możliwych do uzyskania! Relację Pana Mateusza, człowieka, który dokonał niemożliwego, można przeczytać, klikając tutaj.

3) W trosce o najwyższą jakość usług wydaliśmy erratę do działu Prawo celne. Do pobrania tutaj.

Co przyniesie nam lipiec na niwie egzaminów na doradcę podatkowego?

Przed nami lipiec, miesiąc, w którym sprawy związane z egzaminem na doradcę tradycyjnie zwalniają. Czy będzie tak również w tym roku? Na razie wiemy, że Pani Sekretarz zaprasza na egzaminy ustne w dniach 16, 17, 18 lipca. Wszystkim zdającym życzymy samych sukcesów egzaminacyjnych.