Relacja z egzaminu pisemnego na doradcę podatkowego – sesja letnia 2018

Relacja z egzaminu pisemnego na doradcę podatkowego

Ostatnia w tym roku sesja egzaminów pisemnych na doradcę podatkowego oficjalnie się rozpoczęła. Potrwa ona do 21 czerwca 2018 r, a kandydaci na doradców podatkowych będą się mierzyli kolejno z częścią testową, a na następnie z częścią kazusową egzaminu. Co tym razem przygotuje Komisja? Które kazusy się pojawią? O tym wszystkim przeczytacie w naszej relacji z egzaminu pisemnego na doradcę podatkowego!

Relacja z egzaminu pisemnego na doradcę podatkowego

W kolejnych dniach egzaminu będziemy na bieżąco aktualizować poniższą tabelę, dlatego wszystkich, którzy chcą wiedzieć, jak wyglądają zmagania egzaminacyjne, zachęcamy do regularnego odwiedzania naszego bloga. 🙂

Data Relacja
13 czerwca 2018 r. Na części kazusowej egzaminu pojawił się kazus nr 18 – wniosek o wstrzymanie wykonania decyzji. Ten kazus pojawił się również podczas sesji zimowej 2018 (12 lutego). Wyniki mają zostać ogłoszone 25 czerwca 2018 r!
14 czerwca 2018 r. W części kazusowej egzaminu pojawił się jeden z serii „nowych” – nr 72, skarga na decyzję.
15 czerwca 2018 r. Na drugiej części egzaminu pojawił się kazus nr 58 – Skarga do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego na decyzję Dyrektor Izby Administracji Skarbowej. Jest to kolejny kazus w tej sesji z serii „nowych”!
18 czerwca 2018 r. Kolejny dzień z rzędu na części kazusowej egzaminu pojawiło się zadanie z serii „nowych” – tym razem był to kazus nr 77 (Skarga do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego na decyzję Dyrektor Izby Administracji Skarbowej). Część testowa okazała się łatwa. Za przekazane informacje serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce. 🙂
19 czerwca 2018 r. Tego dnia na drugiej części egzaminu pojawił się kazus nr 74 (Skarga do WSA na interpretację indywidualną przepisów prawa podatkowego wydaną przez Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej). Jest to kolejny kazus w letniej sesji 2018 z serii „nowych”! Wszyscy, którzy śledzili na bieżąco naszego bloga, chyba nie powinni mieć problemu z tym kazusem, ponieważ omówiliśmy go we wpisie z 8 kwietnia 2018 r. 🙂
20 czerwca 2018 r. Dzisiaj pojawił się kazus nr 10. Jest to drugi kazus w sesji letniej 2018 z serii „starych”. 
21 czerwca 2018 r. Kazus 36 jest ostatnim wyborem Pani prof. Famulskiej w sesji letniej egzaminów na doradcę podatkowego.

W poniedziałek 25 czerwca 2018 r. zapraszamy na podsumowanie wyników egzaminów pisemnych  na doradcę podatkowego. A od 1 lipca rozpoczynamy intensywne przygotowania  do egzaminów ustnych 2018 r.