Jak zdać egzamin ustny na doradcę podatkowego?

Jak zdać egzamin ustny na doradcę podatkowego?

Osoby przystępujące do egzaminów  na doradcę podatkowego wiedzą, że są to bardzo trudne i wymagające sprawdziany wiedzy. Kandydaci szczególnie często zadają sobie pytanie: jak zdać egzamin ustny na doradcę podatkowego? Dla wielu z nich jawi się on jako przeszkoda prawie nie do przejścia, tracą wiarę i zapał do nauki. Aby tchnąć ducha i pokazać, że jednak można zdać ten trudny egzamin,  dzielimy się wspaniała wiadomością przesłaną przez naszą Czytelniczkę: 

„Dzień dobry!

Chciałam się podzielić radosną nowiną.  Dzisiaj zdałam egzamin ustny na doradcę podatkowego z wynikiem 58 punktów! Było to moje pierwsze podejście.

Bardzo serdecznie dziękuję za materiały Podatkowej Oficyny Wydawniczej. Korzystałam z nich przez ostatnie kilka miesięcy.”

Jak zdać egzamin ustny na doradcę podatkowego ze znakomitym wynikiem?

Po otrzymaniu tak budującej wiadomości postanowiliśmy podpytać Panią Magdalenę o kilka wskazówek,  jak zdać egzamin ustny na doradcę podatkowego z tak świetnym wynikiem.  Oto one:

 1. Pani Magdalena przygotowywała się do egzaminu do maja (dziewięć miesięcy). Jak sama powiedziała: były dni w których przerabiałam aż 40 pytań, ale były również takie w których nie mogłam poświęcić czasu na naukę. Dodajmy, że nasza Czytelniczka jest pracującą mamą 5-letniej dziewczynki.
 2. Istotną, wręcz kluczową kwestią w przygotowaniach do egzaminu ustnego na doradcę podatkowego jest powtarzanie przyswojonego materiału. Pani Magdalena ostrzega: : jeśli się czegoś nauczyło, to radzę powtarzać to co kilka dni. Wiedza bardzo łatwo wylatuje z głowy.
 3. Na zakończenie rozmowy, usłyszeliśmy podstawową receptę na sukces egzaminacyjny: siedzieć i się uczyć i powtarzać….. 😊 😊 😊
  Zatem otrzymaliśmy prostą i skuteczną receptę jak zdać egzamin ustny na doradcę podatkowego: siedzieć, uczyć się, powtarzać. Proste, czyż nie? 🙂 

Naszej Czytelniczce życzymy samych sukcesów w wykonywaniu zawodu doradcy podatkowego. Serdecznie dziękujemy za miłe słowa o pracy Podatkowej Oficyny Wydawniczej. Jest nam niezwykle miło, że mogliśmy  być częścią Pani sukcesu na egzaminie na doradcę podatkowego. 
A chyba najbardziej cieszymy się, że po zdaniu egzaminu ustnego na doradcę podatkowego Pani Magdalena będzie mogła rozpocząć – jak sama to ujęła – normalne życie i odpoczywać po pracy jak normalny człowiek. : )

Dodamy jeszcze, że Pani Magdalena podzieliła się z nami swoim zwycięskim zestawem pytań. Bardzo dziękujemy. 

Zestaw pytań na egzamin ustny na doradcę podatkowego. 

 1. Dodatkowe zobowiązanie podatkowe w przypadku nieewidencjonowania obrotu i kwot podatku należnego przy zastosowaniu kasy rejestrującej.
 2. Co to jest Krajowa Ewidencja Podatników, kto ją prowadzi, skąd pochodzą i do jakich celów wykorzystywane są zawarte w niej informacje (dział 5)
 3. Proszę wymienić formy wykonywania zawodu doradcy podatkowego w świetle ustawy o doradztwie podatkowym
 4. Osoba prawna jest właścicielem magazynu i placu służącego do postoju ciężarówek przy magazynie. Jak będzie dokonywana amortyzacja placu na gruncie podatku dochodowego? Jakie problemy związane z opodatkowaniem placu mogą powstać w podatku od nieruchomości? Jakie problemy związane z placem mogą powstać na tle podatku od przychodów z budynków, o którym mowa w art. 24b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
 5. Proszę przedstawić budowę bilansu oraz wskazać podstawowe pozycje w nim prezento­wane (według załącznika nr 1 do ustawa o rachunkowości).
 6. Pojęcie umyślności i nieumyślności czynu na gruncie Kodeksu karnego skarbowego.
 7. Podmioty, które mogą uzyskać informacje z akt podatkowych objętych tajemnicą skarbową oraz podmioty, którym mogą być udostępniane akta objęte tą tajemnicą. (Dział 4a Zagadnienia wspólne)
 8. Skarga do sądu administracyjnego na bezczynność organu lub przewlekłe prowadzenie po­stępowania – przesłanki, treść orzeczenia, skutki uwzględnienia skargi. (Dział 5a)
 9. Podstawowe warunki podejmowania i prowadzenia działalności kantorowe (prawo dewizowe)
 10. Zagadnienia związane z imiennym upoważnieniem do przeprowadzenia kontroli podatkowej.

Jeżeli jesteś ciekawy innych relacji z egzaminów ustnych na doradcę podatkowego, wpadnij koniecznie na stronę Podatkowej Oficyny Wydawniczej: Historię sukcesów. 

Potrzebujesz bardziej rozbudowanych odpowiedzi na pytanie: jak zdać egzamin ustny na doradcę podatkowego? Koniecznie przeczytaj o strategiach przygotowań do egzaminu ustnego na doradcę podatkowego

A jeśli jesteś ciekawy jak przebiega egzamin ustny na doradcę podatkowego, klikaj śmiało tutaj.

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *