Egzamin zdany za pierwszym podejściem

Jakoś tak od lutego 2022 uczestniczyłam w kursie KIDP, ale tam tak szczerze mówiąc, to szału nie było i szybko olałam. Od czerwca nauka na intensywnym kursie Podatkowej, ale to bardziej słuchanie, niż nauka, bo lato i w ogóle… Coś tam zaczęłam czytać od grudnia, a tak na serio to zaczęłam 1 stycznia i uczyłam się tak z godzinę dziennie. Ostatnie dwa tygodnie to hardcore, bo uczyłam się po 20h – nie polecam…
Polecam za to materiały Podatkowej Oficyny Wydawniczej, bo dużo łatwiej nauczyć się z kartek…
Poniżej zdjęcie mojego miejsca pracy

Komentarz od Redakcji: Podziwiamy pięknie uporządkowane miejsce pracy i materiały!
Jakich błędów unikać w przygotowaniach do egzaminu?
Na pewno nie zostawiałabym nauki na ostatnią chwilę ani pierwszego podejścia na deadline. Ucząc się na ten lutowy termin, wciąż miałam poczucie, że to pierwsza i zarazem przedostatnia szansa na zdanie egzaminu, bo jeśli nie teraz, to kwiecień i koniec. To mało motywujące. Tym samym, gdybym miała podchodzić ponownie, to raczej przygotowywałabym się na pierwsze podejście wcześniej (np. w okolicach września), tak aby nie czuć takiej presji.
Dodatkowo moim początkowym błędem było uczenie się na pamięć. Podziwiam każdego, kto uczy się tego w ten sposób, bo po pierwsze ta wiedza bardzo szybko wyparuje, a po drugie podczas egzaminu w sytuacji stresogennej – bardzo łatwo zapomina się o wszystkim. Ostatnio uczyłam się z materiałów Podatkowej, ale dodatkowo czytałam każdą jedną podstawę prawną i jeśli czegoś nie rozumiałam, to wertowałem Internet w poszukiwaniu wyjaśnień. To bardzo pomogło, bo w czasie egzaminu zjadł mnie stres, ale dzięki nauce na zasadzie zrozumienia tematu, nie miałam problemu z odpowiedzią na żadne pytanie.
Wszystkie pytania z zakresu dzielenia udziałów, wymiany itp. wyszukałam i poukładam oddzielnie. Podobnie było np. w przypadku innych pytań, które czasem się powtarzają, ale pod innym kątem albo pod kątem innej ustawy i dzięki temu uczyłam się całego zagadnienia, czyli jedna nauka dawała mi odpowiedź nawet na 3 pytania (do redakcji: taka praktykę stosujemy na naszym intensywnym kursie przygotowującym do egzaminu ustnego na doradcę podatkowego)
Miałam duży problem z wymienieniem środków egzekucyjnych, środków karnych itp., więc uczyłam się tego na zasadzie wierszyka i to wówczas naprawdę łatwo wchodzi do głowy.
Ogólnie raz jeszcze bardzo dziękuję za świetnie przygotowane materiały oraz kurs.
Ucz się z Podatkową!
Jeżeli chcesz, tak jak Bohaterka dzisiejszego wpisu, skorzystać z naszej pomocy w przygotowaniu do egzaminu ustnego, zapisz się na listę osób zainteresowanych. Ruszamy 18 kwietnia !
Warto przeczytać:

W ramach rozgrzewki opowiadamy o przebiegu egzaminu ustnego i metodach nauki. Dzielimy się strategiami i narzędziami przydatnymi w przygotowaniu do egzaminu.

Sesja egzaminów pisemnych na doradcę podatkowego w sesji wiosna 2023 r. rozpoczęła się. Przed nami aż 18 dni egzaminów. Poznaj wszystkie plotki i ploteczki egzaminacyjne. zapraszamy do lektury

Historia egzaminacyjna Pani Agnieszki oraz jej rady dla koleżanek i kolegów, którzy nadal są przed egzaminem na doradcę podatkowego.

Jakich błędów unikać ucząc się do egzaminu ustnego na doradcę podatkowego? Sprawdź rady osoby, która zdała za pierwszym razem.

Pani Monika zrobiła sobie niespodziankę i zdała egzamin ustny na doradcę podatkowego tuż przed Świętami. Przeczytaj jej historię z egzaminu!

Dołącz do wyzwania… i przygotuj się do egzaminu pisemnego z Podatkową! Serdecznie zapraszamy na DARMOWE wyzwanie Truchcikiem do egzaminu pisemnego z Podatkową Oficyną Wydawniczą. Aby