Jakich błędów unikać w nauce do egzaminu ustnego

Grafiki blog

Jakich błędów unikać ucząc się do egzaminu ustnego na doradcę podatkowego? Sprawdź rady osoby, która zdała za pierwszym razem.

Egzamin zdany za pierwszym podejściem

Jakoś tak od lutego 2022 uczestniczyłam w kursie KIDP, ale tam tak szczerze mówiąc, to szału nie było i szybko olałam. Od czerwca nauka na intensywnym kursie Podatkowej, ale to bardziej słuchanie, niż nauka, bo lato i w ogóle… Coś tam zaczęłam czytać od grudnia, a tak na serio to zaczęłam 1 stycznia i uczyłam się tak z godzinę dziennie. Ostatnie dwa tygodnie to hardcore, bo uczyłam się po 20h – nie polecam…

Polecam za to materiały Podatkowej Oficyny Wydawniczej, bo dużo łatwiej nauczyć się z kartek…

Poniżej zdjęcie mojego miejsca pracy ⤵️

Komentarz od Redakcji: Podziwiamy pięknie uporządkowane miejsce pracy i materiały!

Jakich błędów unikać w przygotowaniach do egzaminu?

Na pewno nie zostawiałabym nauki na ostatnią chwilę ani pierwszego podejścia na deadline. Ucząc się na ten lutowy termin, wciąż miałam poczucie, że to pierwsza i zarazem przedostatnia szansa na zdanie egzaminu, bo jeśli nie teraz, to kwiecień i koniec. To mało motywujące. Tym samym, gdybym miała podchodzić ponownie, to raczej przygotowywałabym się na pierwsze podejście wcześniej (np. w okolicach września), tak aby nie czuć takiej presji.

Dodatkowo moim początkowym błędem było uczenie się na pamięć. Podziwiam każdego, kto uczy się tego w ten sposób, bo po pierwsze ta wiedza bardzo szybko wyparuje, a po drugie podczas egzaminu w sytuacji stresogennej – bardzo łatwo zapomina się o wszystkim. Ostatnio uczyłam się z materiałów Podatkowej, ale dodatkowo czytałam każdą jedną podstawę prawną i jeśli czegoś nie rozumiałam, to wertowałem Internet w poszukiwaniu wyjaśnień. To bardzo pomogło, bo w czasie egzaminu zjadł mnie stres, ale dzięki nauce na zasadzie zrozumienia tematu, nie miałam problemu z odpowiedzią na żadne pytanie

Wszystkie pytania z zakresu dzielenia udziałów, wymiany itp. wyszukałam i poukładam oddzielnie. Podobnie było np. w przypadku innych pytań, które czasem się powtarzają, ale pod innym kątem albo pod kątem innej ustawy i dzięki temu uczyłam się całego zagadnienia, czyli jedna nauka dawała mi odpowiedź nawet na 3 pytania (do redakcji: taka praktykę stosujemy na naszym intensywnym kursie przygotowującym do egzaminu ustnego na doradcę podatkowego)

 Miałam duży problem z wymienieniem środków egzekucyjnych, środków karnych itp., więc uczyłam się tego na zasadzie wierszyka i to wówczas naprawdę łatwo wchodzi do głowy.

 

Ogólnie raz jeszcze bardzo dziękuję za świetnie przygotowane materiały oraz kurs.

Ucz się z Podatkową!

Jeżeli chcesz, tak jak Bohaterka dzisiejszego wpisu, skorzystać z naszej pomocy w przygotowaniu do egzaminu ustnego, zapisz się na listę osób zainteresowanych. Ruszamy 18 kwietnia !

Intensywny kurs na doradcę podatkowego

Zapisz się na listę osób oczekujących na
VII edycję Intensywnego Kursu do egzaminu ustnego! Dla zapisanych przewidujemy atrakcyjne zniżki na zakup kursu. Kliknij logo, aby przejść do formularza. ➡️

Warto przeczytać:

Wyzwanie testy online

Testy nie muszą być problemem na egzaminie na doradcę podatkowego. Sprawdź jak zdać. Kliknij.

Czytaj więcej »

Egzamin ustny na doradcę podatkowego potrafi dać w kość. Sprawdź jak uniknąć pułapek egzaminacyjnych.

Czytaj więcej »

Tradycyjnie otwieramy podwoje naszego bloga dla faktów, plotek i ploteczek z egzaminu pisemnego na doradcę podatkowego w sesji jesień 2023.

Czytaj więcej »
Odrzucenie a oddalenie skargi

Poznaj dwie instytucje prawa o postępowaniu przed sądami administracyjnymi: odrzucenie skargi i jej oddalenie.

Czytaj więcej »

Kazusy na egzaminie pisemny na doradcę podatkowego to nie bułka z masłem. Dzisiaj piszemy o zażaleniach do NSA. Przeczytaj

Czytaj więcej »

Czy na egzaminie pisemnym na doradcę podatkowego ustalenie rodzaju i wysokości wpisu sprawia Ci trudność? Przeczytaj.

Czytaj więcej »